Sesje weekendowe

Opis sesji

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia.
Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi.

Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego (Menu Zgłoszenia), mailem lub listownie na adres Domu Rekolekcyjnego. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia na sesje weekendowe dlatego przy zgłoszeniach listownych prosimy o dołączenie zaadresowanej na siebie koperty ze znaczkiem

 


10-12 marca: Słowo Boże w walce z ośmioma duchami zła: obżarstwem, nieczystością, chciwością, smutkiem, gniewem, wyniosłością, pychą.

„Badaj swe myśli, czy są zgodne z bojaźnią Bożą” (Ewagiusz z Pontu).

Sesję prowadzą: Ojciec Leon Nieścior OMI, wybitny znawca duchowości Ojców Pustyni, Józef Augustyn SJ, rekolekcjonista.


17-19 marca: Strapienie duchowe, zaproszenie do tęsknoty za Bogiem.

Sesja próbuje ukazać jak tęsknota za Bogiem jest wpisana w serce człowieka i jak trudny duchowo stan strapienia może stać się okazją do pogłębienia owej tęsknoty. Omawia czym są strapienia duchowe i jak  się w nich zachowywać, by przyniosły pożytek duchowy.

Sesję poprowadzi: O. Tadeusz Hajduk SJ, rekolekcjonista


31 marca – 02 kwietnia: Droga Hioba. O bliskości z Bogiem.

Księga Hioba wywarła w historii duchowości ogromny wpływ. Chcemy poznać drogę Hioba. Droga ta, naznaczona cierpieniem, prowadziła bohatera Księgi do coraz pełniejszego odkrywania oblicza Boga. Sesja ma na celu podążanie za biblijnym Hiobem, by móc powiedzieć razem z nim: „Znałem Cię dotąd jedynie ze słyszenia, teraz zobaczyłem Cię na własne oczy” Hi 42,5. 

Sesję poprowadzi: O. Paweł Adamarek SJ, rekolekcjonista


21-23 kwietnia: Kim jestem? Inspiracje biblijne w oparciu o Księgę Rodzaju.

Tak wiele osób zadaje sobie dziś pytanie, kim jestem? Na sesję zapraszamy osoby, które chcą głębiej poznać własną tożsamość. Odpowiedzi na to fundamentalne pytanie będziemy szukać w Słowie Bożym, a szczególnie w Księdze Rodzaju. To w natchnionych opowiadaniach tej Księgi Bóg Stwórca, powołując człowieka do życia, objawia sens istnienia stworzenia, jakim jest każdy z nas.

Sesję poprowadzi: O. Paweł Adamarek SJ, rekolekcjonista


28-30 lipca: Cielesność i płciowość w ujęciu Biblii i Ojców Kościoła.

W dobie wielu dyskusji dotyczących cielesności i płciowości człowieka wiele osób zadaje sobie pytanie, co na ten temat mówi Objawienie Boże i wczesne chrześcijaństwo. A mówi bardzo wiele. W połączeniu z modlitewną refleksją chcemy przybliżyć sobie odpowiedź, jaką na to pytanie daje Pismo św. oraz Ojcowie Kościoła.

Sesję poprowadzi: O. Stanisław Łucarz SJ, rekolekcjonista, wykładowca na Akademii Ignatianum w Krakowie


1-3 września: Wezwani przez Maryję do modlitwy, pokuty i nawrócenia

Podczas sesji zatrzymamy się nad duchowym bogactwem przesłania Maryi w Fatimie w 1917 roku w 100. Rocznicę Objawień. Maryja kochająca nas Sercem Niepokalanym uczyć nas będzie, jak dzisiaj stawać się dzieckiem Bożym, by w naszej duszy, podobnie jak Ona, rodzić Słowo-Jezusa.

Sesję poprowadzi: O. Marek Wójtowicz

 

Terminy sesji

10-12.03.2017                              BRAK WOLNYCH MIEJSC – możliwość uczestnictwa jako osoby dochodzące
17-19.03.2017 Wolne miejsca
31.03-2.04.2017 Wolne miejsca
21-23.04.2017 Wolne miejsca
28-30.07.2017 Wolne miejsca
1-3.09.2017 Wolne miejsca

Zgłoś się

Formularz zgłoszeniowy on line
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Po wypełnieniu należy wysłać na adres e-mail domu lub pocztą tradycyjną.

Podstawowe informacje

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 16:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 12:00. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań dietetycznych. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku.

Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:
– w pokoju 1-os. – 240 zł/os.
– w pokoju 2-os. – 180 zł/os.

osoby dochodzące:
– wyżywienie:       – 100 zł/os.
– bez wyżywienia: – dobrowolna ofiara

Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na remont Domu Rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy.
Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.