Sesje weekendowe

Opis sesji

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia. Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi. Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego (Menu Zgłoszenia), mailem lub listownie na adres Domu Rekolekcyjnego. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia na sesje weekendowe dlatego przy zgłoszeniach listownych prosimy o dołączenie zaadresowanej na siebie koperty ze znaczkiem.


27 – 29 marca 2020: „Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej ”

Kluczem do skutecznego wprowadzenia zmian w naszym życiu jest silna wola i samodyscyplina. Na naszą wolę możemy spojrzeć jak na swego rodzaju mięsień, który gdy jest często używamy rozwija się. Mądrość i rozwaga polegają na odpowiednim podejściu do zadań ćwiczących wolną wolę.
Ojcowie Pustyni byli mistrzami ćwiczeń ascetycznych wzmacniających silną wolę.
Jak dobrze kształtować swoją wolę i nie popaść w pokusę woluntaryzmu i samozbawienia? Na czym polega sztuka powiązania oczyszczonej i dojrzałej naszej woli z wolą Bożą?
Gdzie sięgają granice naszej woli?
Kiedy kurczą się i zanikają nasze zasoby silnej woli i kontroli wewnętrznej?
Między innymi na pytania będzie starała się odpowiedzieć sesja mająca charakter praktyczny i warsztatowy.

Sesję prowadzi: Piotr Słabek, teolog, autor artykułów i książek z zakresu duchowości, kierownik duchowy, m. in. prowadził wraz z Ekipą DR sesje: „Jak radzić sobie z natrętnymi myślami w życiu codziennym?”, „O sztuce słuchania. Jak słuchać Boga, siebie samego i bliźnich w oparciu o duchowość Ojców Pustyni?”, „Jak opanować lęk?”.


15-17 maja 2020: „Elementarz ignacjański – wprowadzenie do rozeznania duchów cz. 1”

Św. Ignacy zdawał sobie sprawę, że bycie uczniem Jezusa nie ogranicza się do pobożnej modlitwy, ale wiąże się z podjęciem walki duchowej pod sztandarem Krzyża. Sesja jest pomocna w uczeniu się reguł rozeznawania duchów, rozróżnianiu intencji i sposobów działania ducha dobrego i przeciwnika oraz w efektywnym duchowo przeżywania pocieszenia i strapienia.

Sesję poprowadzi O. Seweryn Wąsik SJ


28-30 sierpnia 2020: „Kobieta w świecie. Kobieta w Kościele – silna i niezależna czy krucha i poddana”

W trakcie sesji poruszone zostaną m.in. takie tematy:
Czy kobieta, która nie chce mieć dzieci, sprzeciwia się Bogu?
Czy pogoń za karierą jest wbrew woli Bożej?
Czy mężczyznom i Bogu podobają się takie same kobiety?
Czy katoliczka może chodzić w szpilkach?
Modlitwa, warsztaty i konferencje o tym, jak zdrowo funkcjonować w świecie i w Kościele.

PROWADZĄCY:
Anna Czajka, dziennikarka, producentka telewizyjna
Paulina Jastrzębska, psycholog, żona
Bartłomiej Hućko, jezuita, rekolekcjonista

 

Terminy sesji

27-29.03.2020 “Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej”
15-17.05.2020

Elementarz ignacjański wprowadzenie do rozeznania duchów cz. 1

Nie jesteśmy w stanie zapewnić pokoju jednoosobowego.

28-30.08.2020 “Kobieta w świecie. Kobieta w Kościele – silna i niezależna czy krucha i poddana” 

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Zgłoś się

Formularz zgłoszeniowy on line
Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Po wypełnieniu należy wysłać na adres e-mail domu lub pocztą tradycyjną.

Podstawowe informacje

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 16:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 12:00. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań dietetycznych. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku. Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:– w pokoju 1-os. – 260 zł/os.; w pokoju 2-os. – 200 zł/os.; osoby dochodzące: z wyżywieniem – 100 zł/os;. – bez wyżywienia – dobrowolna ofiara
Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na remont Domu Rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy. Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.