Sesje weekendowe

Opis sesji

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia. Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi. Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego (Menu Zgłoszenia), mailem lub listownie na adres Domu Rekolekcyjnego. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia na sesje weekendowe dlatego przy zgłoszeniach listownych prosimy o dołączenie zaadresowanej na siebie koperty ze znaczkiem.


18 – 20 grudnia 2020: „Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej ”

Kluczem do skutecznego wprowadzenia zmian w naszym życiu jest silna wola i samodyscyplina. Na naszą wolę możemy spojrzeć jak na swego rodzaju mięsień, który gdy jest często używamy rozwija się. Mądrość i rozwaga polegają na odpowiednim podejściu do zadań ćwiczących wolną wolę.
Ojcowie Pustyni byli mistrzami ćwiczeń ascetycznych wzmacniających silną wolę.
Jak dobrze kształtować swoją wolę i nie popaść w pokusę woluntaryzmu i samozbawienia? Na czym polega sztuka powiązania oczyszczonej i dojrzałej naszej woli z wolą Bożą?
Gdzie sięgają granice naszej woli?
Kiedy kurczą się i zanikają nasze zasoby silnej woli i kontroli wewnętrznej?
Między innymi na pytania będzie starała się odpowiedzieć sesja mająca charakter praktyczny i warsztatowy.

Sesję prowadzi: Piotr Słabek, teolog, autor artykułów i książek z zakresu duchowości, kierownik duchowy, m. in. prowadził wraz z Ekipą DR sesje: „Jak radzić sobie z natrętnymi myślami w życiu codziennym?”, „O sztuce słuchania. Jak słuchać Boga, siebie samego i bliźnich w oparciu o duchowość Ojców Pustyni?”, „Jak opanować lęk?”.

 

Terminy sesji

 

18-20.12.2020 “Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej”             – p. Piotr Słabek                                                       
26-28.03.2021 Wielkopostna: Duchowość Paschy Jezusa – o. Paweł Adamerek SJ
21-23.05.2021 Elementarz ignacjański: Pokonywanie samego siebie ze św. Ignacym – o. Seweryn Wąsik SJ
4-6.06.2021 Rozeznawanie drogi życia – o. Bartłomiej Hućko SJ
17-19.12.2021 Rozeznawanie woli Bożej – o. Edward Czaja SJ

 

Możliwość wpłat na miejscu z użyciem kart płatniczych.

Zgłoś się

Formularz zgłoszeniowy on line
Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Po wypełnieniu należy wysłać na adres e-mail domu lub pocztą tradycyjną.

Podstawowe informacje

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 16:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 12:00. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań dietetycznych. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku. Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:– w pokoju 1-os. – 260 zł/os.; w pokoju 2-os. – 200 zł/os.; osoby dochodzące: z wyżywieniem – 100 zł/os;. – bez wyżywienia – dobrowolna ofiara
Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na remont Domu Rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy. Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.