Sesje weekendowe

Opis sesji

Podczas sesji i skupień rozważamy różne aspekty życia chrześcijańskiego. Poruszane tematy pozwalają przenieść doświadczenie wiary na grunt codziennego życia. Istnieje również możliwość rozmowy z kierownikiem duchowym lub osobami prowadzącymi sesje. Sesje oraz skupienia w naszym DR to także okazja do poznania ciekawych ludzi. Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego (Menu Zgłoszenia), mailem lub listownie na adres Domu Rekolekcyjnego. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia na sesje weekendowe dlatego przy zgłoszeniach listownych prosimy o dołączenie zaadresowanej na siebie koperty ze znaczkiem.


2-4 października 2020: “Droga Jonasza, czyli o posłuszeństwie w nieposłuszeństwie”

Sesja, której podstawą jest Księga Jonasza, ma na celu ukazanie złożonej relacji między Bogiem a prorokiem Jonaszem. Jonasz posłany z misją nawrócenia do mieszkańców Niniwy, wypełnia ją pomimo głębokiej niechęci do nich. Księga Jonasza zawiera zaledwie cztery rozdziały, to jednak może stanowić ciekawą lekturę dla osób które i dziś zadziwiają się sposobem postępowania Boga wobec swego sługi – proroka Jonasza. Sesja może być pomocą w lepszym zrozumieniu Boga, dla którego ważna jest misja, do której osoba jest posyłana, ale jeszcze ważniejsza jest osoba, którą posyła.

Prowadzący sesję: o. Paweł Adamarek SJ

—————————————————————————————————————

18 – 20 grudnia 2020: „Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej ”

Kluczem do skutecznego wprowadzenia zmian w naszym życiu jest silna wola i samodyscyplina. Na naszą wolę możemy spojrzeć jak na swego rodzaju mięsień, który gdy jest często używamy rozwija się. Mądrość i rozwaga polegają na odpowiednim podejściu do zadań ćwiczących wolną wolę.
Ojcowie Pustyni byli mistrzami ćwiczeń ascetycznych wzmacniających silną wolę.
Jak dobrze kształtować swoją wolę i nie popaść w pokusę woluntaryzmu i samozbawienia? Na czym polega sztuka powiązania oczyszczonej i dojrzałej naszej woli z wolą Bożą?
Gdzie sięgają granice naszej woli?
Kiedy kurczą się i zanikają nasze zasoby silnej woli i kontroli wewnętrznej?
Między innymi na pytania będzie starała się odpowiedzieć sesja mająca charakter praktyczny i warsztatowy.

Sesję prowadzi: Piotr Słabek, teolog, autor artykułów i książek z zakresu duchowości, kierownik duchowy, m. in. prowadził wraz z Ekipą DR sesje: „Jak radzić sobie z natrętnymi myślami w życiu codziennym?”, „O sztuce słuchania. Jak słuchać Boga, siebie samego i bliźnich w oparciu o duchowość Ojców Pustyni?”, „Jak opanować lęk?”.

 

Terminy sesji

2-4.10.2020

“Droga Jonasza, czyli o posłuszeństwie w nieposłuszeństwie”

18-20.12.2020 “Silna wola a wolność w pracy wewnętrznej”

 

Zgłoś się

Formularz zgłoszeniowy on line
Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Po wypełnieniu należy wysłać na adres e-mail domu lub pocztą tradycyjną.

Podstawowe informacje

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 16:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 12:00. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań dietetycznych. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku. Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:– w pokoju 1-os. – 260 zł/os.; w pokoju 2-os. – 200 zł/os.; osoby dochodzące: z wyżywieniem – 100 zł/os;. – bez wyżywienia – dobrowolna ofiara
Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na remont Domu Rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy. Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.