Syntezy

Opis rekolekcji

Na te Rekolekcje zapraszamy tych, którzy przeżyli już całość Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, a którzy odczuwają pragnienie przypomnienia sobie i przemyślenia na nowo wiecznych prawd, aby odnowić się i duchowo pogłębić. Bóg w Ćwiczeniach ma nam jeszcze dużo do zakomunikowania. Potrzeba tylko stworzenia po temu odpowiedniego rekolekcyjnego klimatu i naszego otwarcia się na działanie Jego łaski.

Synteza ta jest kontynuacją i pogłębieniem doświadczenia modlitwy praktykowanej w czterech tygodniach Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego z Loyolii. Dynamika tej syntezy polega m.in. na przejściu od ściśle ignacjańskiej medytacji bądź kontemplacji dłuższych tekstów biblijnych do prostego powtarzania krótkiej formuły w duchu trzech sposobów modlitwy z książeczki św. Ignacego. Stąd każdego dnia będzie zaproponowanych parę godzin modlitwy zwanej modlitwą prostoty lub modlitwą serca. Ważnym punktem odniesienia będzie dla nas Serce Jezusa.

Istnieje możliwość odprawienia dowolnego tygodnia Rekolekcji z kaset i z kierownictwem duchowym – w podanych powyżej terminach – z wyjątkiem Rekolekcji 5 dniowych (Fundament) i I tygodnia Rekolekcji 8 dniowych.

Osoby zgłaszające się na Rekolekcje 8 dniowe prosimy o wypełnienie formularza i o przedstawienie się krótko, podając motywacje uczestniczenia w Ćwiczeniach duchowych oraz:
wiek, zawód, sytuacja rodzinna;
ważniejsze wydarzenia w życiu;
obecna sytuacja wiary;
doświadczenie w modlitwie;
zaangażowanie społeczne, apostolskie, charytatywne;
problemy, obawy, lęki;
czy gotów jestem w czasie Rekolekcji zachować milczenie oraz rozmawiać o swoich przeżyciach z osobą towarzyszącą?

Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza zgłoszeniowego (obok po prawej) lub listownie na adres Domu Rekolekcyjnego. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia na Rekolekcje 8 dniowe dlatego przy zgłoszeniach listownych prosimy o dołączenie zaadresowanej na siebie koperty ze znaczkiem.

Podstawowe informacje

Rekolekcje rozpoczynają się o godz 15:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 12:00. Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem Ćwiczeń Duchowych. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań dietetycznych. Pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku.

Prosimy o ofiarę za zakwaterowanie i wyżywienie:
– w pokoju 1-os. – 680 zł/os.
– w pokoju 2-os. – 520 zł/os.

Z wdzięcznością przyjmiemy ofiary złożone przez osoby o większych możliwościach materialnych na remont Domu rekolekcyjnego oraz dofinansowanie osób, które nie są w stanie zapłacić całej sumy.
Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Terminy "Syntez"

  • 23-31.05.2017    – Modlitwa w codzienności – ks. Mikołaj Jaworski
  • 18–26.07.2017   – Mój dom będzie domem z modlitwy. Rozważania na temat modlitwy ‘Ojcze nasz’. – P. Daromiła Czosnyka
  • 1-9.08.2017        – Synteza klasyczna – O. Andrzej Hajduk
  • 12-20.08.2017    – Ludzkie oblicze Boga w Ewangelii – ks. Jacek Kołak
  • 16-24.09.2017    – Uwierzyć miłości Bożej – O. Jarosław Paszyński SJ
  • 14-22.10.2017    – Myśli moje nie są waszymi – O. Kazimierz Trojan SJ
  • 4-12.11.2017      – Synteza klasyczna – O. Andrzej Hajduk SJ
  • 5-13.12.2017      – Z indywidualnym prowadzeniem

Zgłoś się

Formularz zgłoszeniowy on line
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

Pytania dotyczące sytuacji życiowej rekolektanta

Warunkami uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich są - gotowość do rozmów z prowadzącym rekolekcje o swoich osobistych przeżyciach oraz zobowiązanie do zachowania pełnego milczenia w czasie rekolekcji.

 

Prosimy o odpowiedź – w kilku zdaniach – na wszystkie poniższe pytania.

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Po wypełnieniu należy wysłać na adres e-mail domu lub pocztą tradycyjną.